kosciol banner

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 LISTOPADA 2019

 

 • Msza święta – instrukcja obsługi. W ramach Duszpasterstwa Akademickiego studentów zapraszamy na cykl spotkań poświęconych Mszy świętej – jej historii oraz znaczeniu gestów, słów i symboli. Spotkania pozwolą na lepsze przygotowanie się i owocne przeżycie Sakramentu Ołtarza (29 października – 26 listopada).
 • W poniedziałek (25 listopada) zapraszamy na pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Franciszek odczarowany”, przybliżającego osobę i pontyfikat papieża Franciszka. Spotkania, organizowane przez KIK, mają charakter otwarty. Pierwsze, wprowadzające, zostało zatytułowane „Bergoglio: kim jesteś?”. Początek: godz. 19:30 w auli naszego Centrum.
 • W czwartek o godz. 17:00 kolejne spotkanie dla kobiet w ramach wspólnoty „Urzekająca”.
 • Również w czwartek o godz. 19:30 zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Postakademickiego.
 • Zapraszamy studentów i absolwentów na wspólny weekend z Duszpasterstwem Akademickim: 29 listopada – 1 grudnia w Świętej Katarzynie. Zapisy w zakrystii.
 • Wraz z Duszpasterstwem Przedsiębiorców i Pracodawców Talent zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tegorocznej, jubileuszowej Pielgrzymce do Łagiewnik „Radość i wdzięczność ludzi biznesu”. Więcej na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w niedzielę (1 grudnia) o godz. 7:30.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszym kościele, które, tradycyjnie, odbywać się będą w niedziele (od 1 grudnia). Tegoroczny temat to „Pisarze Ewangelii”, a inspiracją będą czterej Ewangeliści i towarzysząca im symbolika. Od 2 grudnia zapraszamy na roraty ze śniadaniem: od poniedziałku do soboty, godz. 6:30.
 • Pragnę poinformować, iż Stowarzyszenie WESOŁA54 uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu, m.in. można przekazać już w tym roku 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za pomocą odpowiedniego wpisu w deklaracji PIT z przeznaczeniem na wsparcie prowadzonej przez WESOŁĄ działalności religijnej, kulturalnej i społecznej.
 • Stowarzyszenie Jana Karskiego zaprasza na VIII Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie, które w dniach 7-14 grudnia odbywać się będą pod hasłem troski o Ziemię. Wśród wydarzeń m.in. spacer ornitologiczny po Kielcach, warsztaty życia less weste, spotkania z rabinką Małgorzatą Krodowicz i o. Stanisławem Jaromim, franciszkaninem, promotorem chrześcijańskiej ekologii i autorem książki „Boska Ziemia”. Więcej na stronie Stowarzyszenia i na plakatach.
 • Wciąż prowadzona jest dystrybucja cegiełek, z których środki pozwolą dokończyć prace w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i przypomnę, że jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • „Niedzielna kawiarenka”. Po Mszy świętej o 10:30 zapraszamy na wspólną kawę/herbatę i ciastko.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka; czwartek: kurs narzeczeński, modlitwa wstawiennicza WDSiE; Smak Karmelu; Urzekająca piątek: grupa modlitwy uwielbienia; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.