kosciol banner

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 • Nabożeństwo Czerwcowe codziennie na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
 • Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji oraz udział we wtorkowej Mszy świętej za Ojczyznę, w nabożeństwie Drogi Światła oraz wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
 • Dziękuję Szkole Pisania Ikon za zorganizowanie wystawy ikon w Pałacyku Zielińskiego. Od poniedziałku, przez trzy dni, będzie można ją oglądać w ramach Targów Sacro Expo.
 • W ramach tychże Targów zapraszamy do udziału w konferencji „Religia (nie)prześladowana” organizowanej w cyklu „Dialogi o religii”. W spotkaniu udział wezmą: Konstanty Gebert (judaizm), Maciej Maliszak (chrześcijaństwo), Andrzej Saramowicz (islam). Moderator: ks. Rafał Dudała. Wtorek (11 czerwca), godz. 16:00, sala E 3 Targów Kielce. Wstęp wolny. Na zakończenie konferencji Chrześcijański Teatr Tańca działający przy naszym Centrum zaprezentuje spektakl „W imię…” przybliżający kwestię prześladowań religijnych, których doświadczają wyznawcy trzech religii monoteistycznych.
 • W najbliższą niedzielę (16 czerwca) po Mszy świętej o godz. 10:30 w salach Centrum odbędzie się spotkanie kawowo-herbaciane dla ministrantów i dzieci biorących udział w katechezie oraz ich Rodziców.
 • W najbliższą niedzielę podopieczni Ośrodka prowadzonego przez Siostry Dominikanki kwestować będą na rzecz wyjazdu, w ramach którego odwiedzą m.in. sanktuarium w Medjugorje.
 • W sobotę 15 czerwca w Wiślicy odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. W programie m.in. Msza święta pod przewodnictwem Biskupów kieleckich oraz koncerty – zespołu „niemaGOtu” oraz Mietka Szcześniaka.
 • Z okazji 5. rocznicy działalności Centrum Duszpasterskiego WESOŁA54 organizujemy pielgrzymkę samolotową do Rzymu, miejsca szczególnie związanego z osobą i posługą naszego patrona, św. Jana Pawła II. W dniach 20-26 września odwiedzimy Neapol, Pompeje i Salerno, a przede wszystkim Rzym (cztery dni), gdzie m.in. weźmiemy udział w środowej audiencji papieża Franciszka. Szacunkowy koszt całości: 3250 zł + 110 euro. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. Liczba miejsc ograniczona.
 • Wciąż prowadzona jest dystrybucja cegiełek, z których środki pozwolą dokończyć prace w naszym kościele – świecznik z kutego metalu przy obrazie Matki Bożej Studenckiej, podstawa pod przenośną chrzcielnicę oraz zabezpieczenie relikwiarza św. Jana Pawła II. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i przypomnę, że jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: kurs narzeczeński; Seminarium Odnowy Wiary; piątek: Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci: .
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (2 czerwca): 860 zł.