kosciol banner

V NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Kolejne spotkanie formacyjne dla duszpasterstwa akademickiego odbędzie się w marcu. We wtorki będą miały miejsce luźne spotkania. W marcu także kolejne spotkania biblijne.
 • Dziękuję za pomoc w organizacji wczorajszego spotkania ministrantów i kandydatów na ministrantów.
 • W każdy piątek po Mszy świętej WSDiE prowadzić będzie modlitwę wstawienniczą.
 • W imieniu WDSiE zapraszamy na spotkanie z Pawłem Kopciem, pasjonatem wysokogórskich wspinaczek i uczestnikiem ubiegłorocznej wyprawy na Manaslu, ośmotysięcznik w Himalajach. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek (12 lutego) po Mszy wieczornej w auli CD.
 • W imieniu szkoły Pisania Ikon zapraszamy na spotkanie z ks. Romanem Nesterakiem, duchownym Kościoła grekokatolickiego, który opowie m.in. o podobieństwach i różnicach pomiędzy dwoma obrządkami – grekokatolickim i rzymskokatolickim. Sobota (16 lutego), godz. 11:00, aula CD.
 • Zapraszamy do udziału w Szkole Chwały organizowanej przez Instytut Ewangelizacji Świata Misja ICPE. Odbędzie się 22-24 lutego w salach Szkoły Katolickiej św. Stanisława Kostki. Posługę muzyczną prowadził będzie zespół „Armia dzieci”, a wśród gości m.in. Maria Vadia (USA). Więcej informacji na ulotkach i plakatach.
 • Przygotowujemy się do realizacji projektu wykonania i ustawienia w kościele płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae) ze świecznikiem z kutego metalu. Wykonana będzie z tego samego materiału (włoskiego marmuru) oraz w tej samej technice, co płyta Jana Pawła II. Ponadto wykonany będzie marmurowy postument, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Wówczas Biskup Ordynariusz poświęci wykonany obraz. Całość kosztów została oszacowana na 135.000. Choć przekracza to znacznie nasze możliwości finansowe, za radą osób współodpowiedzialnych za Centrum zdecydowałem o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – pod koniec stycznia rozpoczniemy dystrybucję cegiełek. Będzie też możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny zostanie umieszczony na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana będzie Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: spotkanie biblijne; kurs finansowy; kurs narzeczeński; piątek: Randki małżeńskie; Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci – Małgosia.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (3 lutego): 1132 zł.