kosciol banner

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

  • Duszpasterstwo Akademickie organizuje wspólny wyjazd dla studentów w dniach 8-10 marca do Spały. Cena: 100 zł. Zapisy do 5 marca w zakrystii (zaliczka 50 zł).
  • W najbliższy piątek, pierwszy miesiąca marca, zapraszamy na Mszę świętą oraz adorację uwielbienia prowadzoną przez WSDiE.
  • Przygotowujemy się do realizacji projektu wykonania i ustawienia w kościele płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae) ze świecznikiem z kutego metalu. Wykonana będzie z tego samego materiału (włoskiego marmuru) oraz w tej samej technice, co płyta Jana Pawła II. Ponadto wykonany będzie marmurowy postument, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Wówczas Biskup Ordynariusz poświęci wykonany obraz. Całość kosztów została oszacowana na 135.000. Choć przekracza to znacznie nasze możliwości finansowe, za radą osób współodpowiedzialnych za Centrum zdecydowałem o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – w lutym rozpoczniemy dystrybucję cegiełek. Będzie też możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny zostanie umieszczony na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana będzie Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
  • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: spotkanie biblijne; kurs finansowy; kurs narzeczeński; piątek: Randki małżeńskie; Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
  • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci – Ania.
  • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
  • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
  • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (17 lutego): 740 zł.