kosciol banner

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 • W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msza święta o godz. 18:30. Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 19:00 (po Mszy). Rekolekcje Wielkopostne w Kościele Akademickim odbędą się w dniach 17-20 marca i poprowadzi je ks. dr Jan Nowak, wykładowca biblistyki kieleckiego Seminarium, redaktor naczelny Wydawnictwa Jedność.
 • Duszpasterstwo Akademickie organizuje wspólny wyjazd dla studentów w dniach 8-10 marca do Spały. Cena: 100 zł. Zapisy do 5 marca w zakrystii (zaliczka 50 zł).
 • Od dwóch lat staramy się, aby liturgia Triduum Paschalnego na WESOŁEJ była jak najpiękniejsza. Co jednak zrobić, aby nie pozostała jedynie wspomnieniem pewnej historii czy estetycznym przeżyciem? Jak wniknąć w misterium przejścia Chrystusa od śmierci do życia, by wpłynęło ono na naszą codzienność? Jak stać się „dzieckiem Paschy” i „człowiekiem Wielkiej Nocy”? Odpowiedzi na te pytania będziemy szukać analizując teologię i liturgię Triduum Paschalnego podczas spotkań w każdy wtorek Wielkiego Postu. Początek o 19.30, a poprowadzi je Piotr Świerczyński, doktorant Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.
 • Wzorem ubiegłego roku planujemy uroczystą celebrację Triduum Paschalne w naszym kościele. Zapraszamy chętne śpiewające osoby do rozszerzonej, czterogłosowej scholi. Szczególnie poszukiwani tenorzy (wysokie głosy męskie). Zgłoszenia do Piotra (kontakt w zakrystii); prosimy także przekazywać to zaproszenie innym.
 • W najbliższy wtorek w ramach spotkania dla studentów zapraszamy na spotkanie z Kacprem, który spędził wakacje w ramach misji na Madagaskarze. Początek o godz. 19:30.
 • W najbliższą sobotę (9 marca) zapraszamy na kolejne wykłady w ramach Studni: Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej. Ks. Paweł Tambor, rektor Seminarium, doktor filozofii, będzie mówił o tym, jak filozofowie myślą o Panu Bogu, o Jego atrybutach: wszechmocy, wszechwiedzy, wolności, wszechobecności. Tytuł: „O tym jaki Bóg jest – filozoficznie”, rozpocznie się o godzinie 9.00 w sali teologicznej kieleckiego Seminarium.
 • Również w sobotę zapraszamy na spotkanie formacyjne WDSiE. Temat: Źródła Życia – wstanę i wrócę do domu Ojca. O sakramencie pokuty i pojednania. Prowadzenie: o. Krzysztof Czeczko (kapucyn). Rozpoczęcie o godz. 9:00 w kościele: adoracja i Eucharystia. Dalsza część w auli Centrum. Spotkanie ma charakter otwarty – zapraszamy wszystkich chętnych.
 • Modlitwa wstawiennicza – w każdy piątek po Drodze Krzyżowej.
 • Ministrantów oraz dzieci uczestniczące w katechezie niedzielnej zapraszamy na spotkanie integracyjne. Sobota (16 marca), godz. 9:00, spotkanie w Auli. Warsztaty, a następnie przejazd i wizyta w papugarni. Zakończenie ok. Godz. 13:00. Zapisy w zakrystii u Daniela.
 • Trwają przygotowania do realizacji projektu wykonania i ustawienia w kościele płyty ołtarzowej z mozaiką Matki Bożej (Sedes Sapientiae) ze świecznikiem z kutego metalu oraz wykonania marmurowego postumentu, w którym, na sposób stały, umieszczone zostaną relikwie Świętego Jana Pawła II. Planowany termin realizacji wiąże się z jubileuszem CD WESOŁA54 i uroczystą Mszą świętą: 19 maja 2019 r. (niedziela). Choć koszt przekracza znacznie nasze możliwości finansowe, to jednak zdecydowaliśmy o rozpoczęciu prac, a ich powodzenie zawierzyliśmy Bożej Opatrzności i ludzkiej hojności. Chcąc gromadzić środki na ten cel – prowadzimy dystrybucję cegiełek. Jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na cotygodniowe spotkania: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła; środa: grupa Macierzanka; gra w siatkówkę w I LO; czwartek: spotkanie biblijne; kurs finansowy; kurs narzeczeński; piątek: Randki małżeńskie; Grupa modlitwy uwielbienia; modlitwa wstawiennicza WSDiE; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim.
 • Zachęcam do zabrania „Dobrego Słowa”; katecheza dla dzieci – Ula.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.
 • Kolekta zebrana podczas Mszy niedzielnych (24 lutego): 830 zł.