kosciol banner

VII Świętokrzyskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Panie, Ty wiesz, że Cię kocham"

VII Świętokrzyskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej

Zapraszamy do udziału w VII już warsztatach muzyki liturgicznej organizowanych w Kielcach.

Warsztaty dają możliwość poznania nowego repertuaru pieśni liturgicznych, wejścia w duchowość liturgiczną i pracy nad techniką śpiewania.

ZAPISY DO 15 PAŹDZIERNIKA

Warsztaty odbędą się w dniach 20-22 października 2023 roku. Szczegółowy program podamy wkrótce.

  

Prowadzący: 

Ula Rogala -  Kompozytorka, dyrygentka, wokalistka. Ukończyła studia kompozycji na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie oraz Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Bydgoszczy. Komponuje utwory solowe, kameralne, chóralne i orkiestrowe, a także muzykę liturgiczną.

Jej dzieła były wielokrotnie wykonywane w kraju i za granicą, między innymi podczas kilku edycji Uczniowskiego Forum Muzycznego (m.in. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego), podczas cyklu koncertów symfonicznych w ramach projektu Nova Hereditas, na wielu koncertach w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, a także podczas koncertu członków orkiestry Opéra Royal de Wallonie (Belgia).

Związana z parafią oo. Dominikanów na warszawskim Służewie, gdzie od kilkunastu lat dyryguje scholą i śpiewa. Obecnie prowadzi również chór parafialny w Starej Iwicznej koło Warszawy oraz Citi Poland Choir. Uczy emisji głosu w dominikańskim nowicjacie w Warszawie oraz u mniszek dominikańskich w Radoniach.

Komponuje pieśni liturgiczne, z których wiele zostało wydanych w śpiewnikach Niepojęta Trójco (tom I i II) oraz w śpiewniku karmelitańskim Chcę widzieć Boga. Dzieła jej autorstwa zostały również nagrane na płytach Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny (płyty: Duszo Chrystusowa, Marana Tha i Alle psallite). Jest jedną z założycielek Szkoły Śpiewu Liturgicznego w Warszawie, gdzie również wykłada. Prowadzi liczne warsztaty śpiewu liturgicznego w Polsce i za granicą.

o. Wojciech Sznyk, dominikanin - absolwent filozofii na Uniwersytecie Łódzkim, teologii na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa i Emisji Głosu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Przed wstąpieniem do zakonu zaangażowany w Ruch Światło-Życie, odnowę charyzmatyczną, spotkania w duchu Taizé, duszpasterstwo młodzieżowe i akademickie. Prowadził schole liturgiczne, pełnił funkcję kantora oraz brał udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach muzycznych religijnych i świeckich. W latach 2016-2018 mieszkał w klasztorze w Gdańsku, gdzie pełnił funkcję kantora klasztoru i posługiwał jako duszpasterz młodzieży. Brał udział w nagraniu płyt z muzyką liturgiczną, sakralną i religijną (m.in. „Ite in mundum”, „Alma Redemptoris Mater”, „Maranatha”, „Alle psallite”, „Gaudete”, „Orationes” i „Śpij, Jezu, śpij”).

Pracownik Fundacji w latach 2015-2016, a następnie od połowy 2018 r. wicedyrektor Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Obecnie liturgista klasztoru krakowskiego, duszpasterz katechumenatu dorosłych, koordynator Warsztatów Muzyki Niezwykłej i Szkoły Kantorów, opiekun grupy chorałowej Vigilantes i Bractwa San Clemente. Prowadzi zajęcia z Muzyki liturgicznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów oraz ze śpiewów diakońskich i kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Przygotowuje materiały do nauki śpiewu liturgicznego na kanale YouTube Liturgia.pl (m.in. śpiew ewangelii, nagrania głosów do pieśni, melodii psalmów responsoryjnych oraz chorału ze śpiewników „Niepojęta Trójco”).

Zainteresowania: muzyka liturgiczna (chorał gregoriański, śpiew wielogłosowy, monodia ludowa) i emisja głosu.