kosciol banner

XXVIII Niedziela Zwykła

 • Modlitwa różańcowa w Kościele Akademickim codziennie o godz. 18:00.
 • Przypominam i serdecznie zapraszam: kurs języka i kultury włoskiej w poniedziałki, godz. 17:30.
 • Tegoroczne zajęcia w ramach Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej STUDNIA poświęcone będą zagadnieniu stworzenie człowieka i świata. „Dlaczego Bóg stworzył świat” to tematyka najbliższych zajęć, które poprowadzi mgr lic. Piotr Świerczyński, doktorant Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie: Sala teologiczna kieleckiego Seminarium, 19 października (sobota), godz. 9:00.
 • Zapraszamy na konferencję „O finansach na WESOŁEJ”, w ramach której będzie mowa m.in. o katoliku – biednym czy bogatym, austriackiej szkole ekonomii oraz świadectwie zaufania Bogu w sprawach finansowych. Konferencja odbędzie się 26 października (sobota), w godz. 9:00-15:00 w salach Centrum Duszpasterskiego. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie.
 • Jesienna edycja Kursu narzeczeńskiego prowadzonego przy użyciu metod aktywizujących przy naszym Centrum Duszpasterskim rozpocznie się 17 października. Jest to propozycja dla tych, którzy pragną dobrze przemyśleć wspólny projekt życia i gotowi są na to poświęcić trochę więcej czasu. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
 • W czwartek (17 października) od godz. 17:00 zapraszamy na bezpłatne konsultacje prawne, których udzielać będą, w sali „Skrzydeł”, panie mecenas: Róża Grzywaczewska-Czernic oraz Aleksandra Pałyga.
 • W piątek (18 października) o godz. 18:30 Msza święta w intencji pracowników służby zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Mszy przewodniczył będzie Biskup Ordynariusz.
 • W sobotę (19 października) spotkanie formacyjne WDSiE „Żywe jest Słowo Boże”, w ramach którego świadectwem życia Słowem Bożym podzielą się Małe Siostry Baranka z Chronia (k. Częstochowy). Rozpoczęcie o godz. 9:00 Eucharystią w naszym kościele. Dalsza część – w salach Centrum. Spotkanie ma charakter otwarty. W każdy czwartek Wspólnota zaprasza na Mszę świętą i modlitwę wstawienniczą.
 • Wciąż prowadzona jest dystrybucja cegiełek, z których środki pozwolą dokończyć prace w naszym kościele. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Ofiarodawcom i przypomnę, że jest także możliwość wpłat bezpośrednio na konto naszego Stowarzyszenia, a następnie dokonanie odliczenia. Szczegółowy opis formalnoprawny znajduje się na stronie internetowej. W każdy pierwszy czwartek miesiąca sprawowana jest Msza święta dziękczynna w intencji Ofiarodawców.
 • Zapraszamy na spotkania formacyjne w Centrum Duszpasterskim WESOŁA54: poniedziałek: próba scholi muzycznej, kurs języka włoskiego; Ruch Czystych Serc; wtorek: Duszpasterstwo Akademickie, próba Chrześcijańskiego Teatru Tańca, Ośrodek Inspiracji Skrzydła, kurs języka angielskiego; środa: Macierzanka, Talent; siatkówka; czwartek: kurs narzeczeński, modlitwa wstawiennicza WDSiE; Smak Karmelu; Urzekająca piątek: grupa modlitwy uwielbienia; randki małżeńskie; sobota: Szkoła Pisania Ikon; msza święta z formularzem niedzielnym w j. angielskim; niedziela: 16:00 Msza święta w obrządku grekokatolickim w j. ukraińskim.
 • Zachęcamy do zabrania „Dobrego Słowa”.
 • Prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość”: 5 zł.
 • Intencje mszalne można zamawiać telefonicznie, mailowo bądź w zakrystii.